pühapäev, 3. detsember 2017

Kas Sina osaled oma elus
Kui kulged sihitult oma päevades, küsimata iseendalt ja Maailmalt küsimusi, jättes otsimata, kuulamata ja vastamata, oled Sa loobunud oma elus osaline olemast. Ära siis imesta, miks Sinu elu, mis on kui sihitult triiviv paat, liigub lainete poolt lükatult, põrkab takistuste otsa või jääb nende vahele kinni, kihutab metsikutest koskedest alla, kõigub tuultes ja tormides, jääb liikumatult paigale või jookseb põhjaga kaldasse kinni – Sina oled vastutust võtmata aerud käest pannud ja tüürist lahti lastes, iseendale sihti sedamata, oma elu ulpima jätnud, siis lihtsalt juhtubki see, mis juhtub.

Jõudes kuhugi, tardud Sa justkui hangudes paigale ja lülitud välja, seni kuni järgmise laine jõud vajutab Sind kui nuppu ja sunnib Sind liikvele minema. Laine lükkab, kui tema teele ette jääd, siis pead ennast nihutama või tegema liigutuse, tundes seejuures viha ja pahameelt, sest see, mida teed on teiste pärast või nende jaoks, Sina seda ei valinud ega tahtnud.

Sinule jääb see, mis Sinuni jõuab ja osaks saab. Sa võid ennast lohutada või õigustada, et küll kuidagi saab, midagi ikka välja tuleb ja kuhugi ikka välja jõuad. Soovides lihtsalt olla, osalemata oma elu kujundamisel, lepid Sa sellega, mida keegi teine teeb ja otsustab, Sina teed siis seda, mida soovitakse, tahetakse ja nõutakse.

Miks Sa enam ei hooli ega tunne põnevust, ootust ja soovi ise oma elu juhtida? Miks Sind ei huvita, mis on Sinu osaluse tulemus? Kas kunagi oli Sinu elus hetk, kui jäid uskuma, et Sinu tahtest, soovist ja unistustest hoolimata läheb nii nagu keegi teine Sinu elu kavandab. Vabastasid tüüri, tõstsid aerud ja jäid loovima, sest usud, et vaid nii teed Sa kõik õieti ja mitte keegi ei saa Sind süüdistada, et teed midagi valesti, sest midagi tegemata ja ise otsuseid vastuvõtmata ei saa ju eksida.

On asju, mis juhtuvad Sinu tahtest hoolimata, sellal kui Sina seisad pealtvaatajana kõrval, kuid miks Sa soovid oma elu samamoodi elada. Küsimata ja valimata jääb Sul proovimata, kuidas maitseb Elu, sest Sa ei tea, mis juhtub siis, kui otsustad osaleda ja saad teada, kuidas on, kui teed nii või valid naa, soovi korral haarates kinni võimalusest muuta ja muutuda, teha nii, et elu, mida elad on just Sinule hea.


Marianne

03.12.2017.a

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar