Reede, 13. aprill 2018

Sinu sõrmed mängivad päikesekiirtega - Meditatiivne rännak vol 26

Sa istud jalgratta seljas ja sõidad linnast välja. Majad, inimesed, autod ja neist sündiv müra jäävad seljataha. Sa tunned, kuidas tuul Sind tasakesi paitab ja tagant lükkab. Sinu jalad vajutavad märkamatult pedaale ja ratas veereks justkui iseenesest edasi. Sinus on vabadus ja kergus. On lihtsalt aeg iseendaga olla.

Sa sõidad mööda teed kuni keerad ühele metsavahelisele rajale. Tee lookleb puude vahel ja Sa tunned, kuidas nad suhtlevad Sinuga, igaüks talle omasel moel. Sa tuled ratta seljast maha, toestad ta ja seisatud, oled ühes paigas kohal. Suled silmad ja lihtsalt oled. Sinu ümber on värskus ja metsa maitsetest tulvil õhk. Nii, et Sina saad seda tunnetada, maitsta, nuusutada, juua ja süüa. Sa saad kosutust ja Sa oled täidetud. Sinu sees on rahu ja jõud.

Sa tajud, et üks puu kutsub Sind. Sa avad silmad ja leiad ta üles. Sa kõnnid ta juurde ja vaatad teda. Libistad pilgu maapinnalt alguse saavat tüve mööda üles kõige kõrgemasse tippu välja. Sa paitad pilguga tema tüve, oksi ja lehti. Sa silitad teda peoga, tunnetad ja kallistad teda. Sa tunned, kuidas oled hoitud. Sina ja puu, teie sees olev sügavus ja avarus saavad üheks. Sa hingad ohkega välja, keha vabaneb pingetest ja Sa lõdvestud. Sa seisad puuga koos, kasvades ühes temaga, maa sügavusest sündivatest juurtest kuni viimase lehe tipuni, mis puudutab taevast. Te asute kõiksuses.

Puu annab Sulle kingituseks kaasa oma oksi ja lehti. Ta lükkab Sind õrnalt puude vahelt paistva jõe poole. Sa tänad puud ja võtad kingituse kaasa ning lähed osutatud suunas. Jõudes jõe äärde otsid pilguga kohta, mis Sind ootab. Jõe kaldal on üks suur kivi, milles on sügav lohk ja see on täidetud päikesest sooja veega. Sa tajud, et see ongi õige koht. Sa lähed ja paned kingiks saadud oksad ja lehed looduslikku vanni ja lased neil seal olla.

Sa võtad endalt riided seljast ja asetad nad kivile. Sa tunnetad kivi tugevust, päikese pehmust ja soojust, mis hoiab Sind. Tasakesi laskud vannivette, leiad endale mugava asendi ja usaldad end veele. Paned silmad kinni ja lihtsalt oled, kuulates jõe vulisevat voolamist, tuules liikuvate lehtede ja rohu õrna sahinat, lindude laulu. Sa tajud vee soojust, pehmust ja hella embust, kui liigutad end tasakesi tema sees.

Puu oksad ja lehed on andnud veele oma väe ja jõu, see kõik kandub Sinu sisse. Sa tunned puu lõhna ja tajud tema tugevust. Sina saad täidetud. Kõik Sinu sees rahuneb, keha lõdvestub ja Sa lubad endal olla. Sina, kes Sa enne olid kui erinevateks osadeks killustunud, siis nüüd, puu toetusel, sulandud Sa üheks tervikuks. Sinus ei ole enam seinu ega tõkkeid. Sa hingad ja oled ühena. Sa tunned end mõnusalt, tajud endas igat kohta ja naudid seda mõnusat surinat, mis kõditades Sinu sees energiana voolab.

Sa tõused ja astud veest välja. Sa sirutad end kui puu, kelle juured on sügaval maa sees ja käed tõusmas taevalaotuse poole, sõrmed päikesekiirtega mängimas. Sa kõnnid jõeni ja ujud tema värskendavas vees. Tunned endas voolavat erksust ja uut elujõudu. Kaldale jõudes tantsid loodusega ühes. Sina, kes Sa oled vabana sündinud, tunned, et nüüd lubad Sa endale vabaduse elada iseendana ja hingata avades end Maailmale.

Sa leiad kaldalt ühe sule, mis köidab Su pilku ja Sa korjad ta üles. Vaatad ja hoiad teda. Sinus ärkab üks kelmikas mõte ja Sa tõused uuesti kivile, hoiad sulge peos, soovid ühe soovi ja peopesi avades ning õrnalt puhudes aitad sule lendu. Tuul tuleb ja napsab ta kaasa, viib Sinu soovi endaga laia Maailma. Sa tänad, et Sind on toetatud, hoitud ja Sinule on kingitud hetk iseendaga. Sa lähed tagasi jalgratta juurde, lehvitad metsale ja asud teele.


Marianne
13.04.2018.aKommentaare ei ole:

Postita kommentaar